Podnikání

Do důchodu daleko


Sociální pojištění je odváděno povinně ze zaměstnání na plný úvazek. U zkrácených úvazků nebo dohod se odvádí při výdělku vyšším než 10 tisíc korun. Z odváděného pojištění je hrazen důchod současným důchodcům. Není to tak, jak si spousta lidí myslí, že mají naspořeno někde ve státní pokladně na svůj vlastní důchod. Průběžný systém, který máme v České republice, funguje tak, že současní zaměstnanci platí důchody současným důchodcům. Pokud chce mít někdo lepší důchod, musí si na něj spořit ještě sám.

starý muž

Poslední dobou sílí hlasy, že mladší generace žádné důchody mít nebudou. Mladí lidé jsou tak v šílené situaci, protože z poměrně nízkých výdělků si mají platit základní životní potřeby, mají mít děti, které jsou velice nákladnou položkou pro rodinný rozpočet, a k tomu si mají na důstojné stáří naspořit několik milionů korun a odvádět měsíčně více než polovinu své mzdy státu. Politici, kteří tyto názory sdílí a šíří, to nejspíš nemají v hlavě v pořádku, protože evidentně zapomínají, že ne každý má královský plat za sezení na židli a k tomu desítky tisíc měsíčně náhrady na všechno možné.

peníze eura

Zajímá vás kdy půjdete do důchodu? Víte kolik odpracovaných let se Vám započítá pro potřeby starobního důchodu? Pokud už teď chcete mít jasno, zkuste si spočítat na online kalkulačce, kdy půjdete do důchodu. Současná vláda zvedla odchod do důchodu, takže podle tabulky můžete snadno a rychle zjistit, jestli se vůbec vy důchodu dožijete. Vzhledem k tomu že nejmladší jedinci mají jít do důchodu ve více než 70 letech, je jasné, že jde jen o to, aby se důchodů vyplácelo co nejméně. Není totiž možné, aby člověk vydržel pracovat tak dlouho. Navíc je problém po padesátce práci sehnat, takže nás rozhodně nečeká nic dobrého. Snažte se proto nakupovat například zlato, to se nikde neeviduje a uložíte si do něj peníze.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do důchodu daleko