Nákupy

Průzračná voda


Základem všeho je samozřejmě filtrace. Bez ní nelze čistou vodu udržet ani omylem. Pravda, tak možná týden, pokud je bazén zakrytý a před vstupem do něj se sprchujeme. Ovšem pokud je to klasický venkovní bazén, je to trochu jinak. Vítr se postará o to, abychom museli vodu hlídat. Cože je spojeno právě s filtrací. Ta umí vodu z bazénu nacucat a přinutí ji proběhnout přes písek ve válci. Potom ji zase vypouští zpátky do bazénu. Zbavenou všech drobných nečistot. Je tedy jasné, že hrubou nečistotu musíme vysbírat sami, většinou síťkou na teleskopické tyči. Pak teprve zapneme filtraci, která si poradí se zbytkem.

potápění v bazénu

Pórovitý písek vykoná to, co by člověk nesvedl ani omylem. Voda proudí kolem jeho zrníček a ostré hrany zadržují nečistoty. Z toho plyne, že se musí jednou za čas vyčistit, nebo po dvou či třech sezónách písek úplně vyměnit. To záleží jak byla filtrace v provozu. Pokud jen pár dní v měsíci, vydrží písek samozřejmě déle, pokud však jede v jednom kuse… Existují ještě jiné filtrace, například kartušové, ale ty jsou vhodnější pro menší bazény a kartuše je třeba měnit hodně často. Což mimo jiné také leze dost do peněz, byť stojí jedna kartuše jen několik desítek korun. Ovšemže ta nejlevnější toho moc nevydrží. Ale zpátky k té kvalitnější filtraci, tedy té pískové.

dívka v bazénu

Pokud si někdo myslí, že nakrade pytel písku na dětském pískovišti a nasype do filtrace, hodně se mýlí. Sem patří speciální médium a určité zrnitosti. Nemůže se tam použít kdeco. Ono to pak totiž nefunguje jak by mělo. Proto se musí používat jen kvalitní písek který je pro to speciálně uzpůsoben. A takový koupíte jen ve specializovaných prodejnách. Ovšem ne ve stavebninách. Tam sice písek mají, tedy jen někdy, ale je poněkud jiný. Kvalitní písek do pískové filtrace koupíte například na webu, kam se dostanete kliknutím na odkaz v této větě.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Průzračná voda