Nákupy

Jak zateplit strop v domech s plochou střechou


Představte si, že je před vámi obtížný úkol zateplit strop v rodinném domě, který jste před nedávnem zakoupili se svými rodiči. Jde o dvougenerační dům s plochou střechou a s terasou, s větší zahradou a krásným výhledem do okolí. Dvougenerační domy mají tu výhodu, že lze ušetřit poměrně velkou částku za vytápění díky tomu, že se vytápí z jednoho zdroje dvě obytné jednotky. Výhodné je také dům zateplit, například minerální vatou, a u plochých střech mnoho tepla uniká i stropem. Zateplení stropu v horním patře pod střechou je pak vyslovenou nutností, abyste zbytečně neplýtvali palivem.

obytná místnost

K zateplení stropu lze využít také minerální vatu nebo třeba fasádní polystyren, ovšem podmínkou je izolační vrstvu správně ukotvit. Jistě vám nemusíme připomínat, že tu působí v mnohem větší intenzitě gravitační síla v porovnání s izolací stěn, a že je také velmi důležité kotvení nepodcenit z toho důvodu, že by někoho mohl pád stavebního materiálu zranit.

vysoký strop

Kotvení do stropu Spiral Anksys je nejvýhodnější pomocí speciálních injektážních kotev systému Spiral Anksys, jedná se o prověřenou technologii, která již slouží řadu let na mnoha stavbách v exteriéru i uvnitř objektů. Injektážní kotvy jsou zhotovené tak, aby udržely nejen lehčí zateplovací materiály, jako je polystyren, ale i obkladový kámen nebo masivní dřevo. Počítá se s nimi i v extrémních povětrnostních podmínkách, poradí si se silným větrem, s deštěm, sněhem, námrazou, vysokou prašností i UV zářením. Jsou spolehlivé za velmi nízkých i vysokých teplot a jejich životnost je odhadována na desítky let. Životnost je pouze odhadována, protože tak dlouho na trhu zas nejsou.

Kotvení do stropu Spiral Anksys lze využít například i v městských bytech v činžovních domech s vysokými stropy, které chcete snížit a zároveň zateplit, a samozřejmě i v panelových domech v bytech pod střechou, kde bývá v létě nesnesitelné vedro a v zimě zas chladno.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak zateplit strop v domech s plochou střechou