Podnikání

Aby bylo stěhování snadné, si přeje každý


Jak se snadno odstěhovat stehovani-mamut.cz? Na tuto otázku neexistuje jednotná odpověď, protože každé stěhování je jiné, a na žádné se nelze stoprocentně připravit. Některé zásady se ale vyplatí dodržovat.

Stěhování na klíč – chcete-li prožít stěhování zcela bez starostí, přenechejte tuto práci stěhovací firmě se vším všudy. Pouze odevzdejte dvoje klíče – od obou nemovitostí a domluvte rozsah stěhování a podpůrných prací. Můžete si pak vybrat dovolenou a odcestovat třeba na Kanárské ostrovy a vrátit se pak do nového příbytku. Stěhovací firmy mohou zajistit i malování bytu, je-li třeba, vždy záleží na dohodě, jak si stěhování na klíč představujete.

stěhování bytu

Vše dělejte v předstihu – stěhování na poslední chvíli provádí jen zoufalci, kteří si neuvědomují, do jakého stresu se tím dostanou. Vy se naopak věnujte přípravné práci v předstihu alespoň tří týdnů, balte věci postupně, průběžně se také věcmi probírejte a dávejte stranou, co už nepotřebujete. Načasujte balení věcí tak, abyste již tři dny před stěhováním měli hotovo a mohli si trochu odpočinout a přemýšlet, na co jste zapomněli.

Nepoužívejte staré noviny – pro zabalení všech stěhovaných věcí do krabic nepoužívejte staré časopisy a noviny, protože špiní a páchnou a přinesou vám spíše starosti, než radost. Ideálním balicím materiálem je tenká stretch fólie pro balení spotřebičů a nábytku a klasická bublinková fólie. S těmito materiály vystačíte v podstatě na všechno.

kartonové krabice

Administrativu za vás stěhováci nevyřídí – zabalit věci do krabic je mnohem snazší v porovnání s vyřizováním všech administrativních záležitostí. Běhání po úřadech a papírování kvůli novým dokladům, smlouvám s dodavateli energií, nájemní smlouvě a dalším záležitostem za vás žádná stěhovací firma vyřídit nemůže. Nezapomínejte také zajistit (včas – měsíc předem) parkovací místo pro stěhovací vůz.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Aby bylo stěhování snadné, si přeje každý