Nákupy

Do vázy i do kytice


Květiny jsou sice krásné a mnoho z nich nás potěší nejen krásnými květy, ale i nádhernou vůní. Jenže naprostá většina květin ve váze nevydrží déle než pár hodin. Je to škoda, protože květiny jsou stále dražší. Když si koupíte středně velkou kytici v květinářství, často za ni dáte v průměru 500 korun. O něco levnější květiny seženete v supermarketu, ale jejich výdrž je ještě menší. I proto roste obliba stabilizovaných květin. Používají se nejen jako dekorace do bytu, ale najdete je i v mnoha svatebních kyticích a výzdobách.

kytice květiny

Proč stabilizované květiny?
Stabilizace spočívá ve speciální úpravě, kdy se čerstvé květiny naloží do roztoku, který zachová krásu živé květiny, a přitom způsobí, že květiny nevadnou. Stabilizovat se dají nejen běžné druhy květin, ale i mech nebo kapradí. Popularita stabilizovaných květin se zvyšuje, protože jejich krása zůstává zachovaná a nemusíte je po odkvětu vyhazovat. Z toho důvodu se používají nejen do vázy, ale i na výrobu dekorací a aranžmá. Dají se použít místo umělých květin, ale neměly by být na dešti.

stabilizovaná květina

Opravdu velice populární jsou stabilizované květiny do svatebních kytic. V mnoha z nich najdete nejen stabilizovaný eukalyptus, ale součástí svatebních kytic v boho stylu je i stabilizovaná kapradina. Oba druhy rostlin dodají každé kytici šmrnc. Hodí se ale nejen do boho kytice, ale i do moderních vazeb. Šikovný florista si jistě se zakomponováním těchto rostlin do kytice hravě poradí.
Proč stabilizovanou svatební kytici? Pokud si chcete na svůj velký den uchovat co nejvíce vzpomínek, stabilizovanou květinu si můžete vzít do ruky i dlouhé roky po svatbě. Dalším důvodem je to, že tento typ kytice i výzdoby můžete prodat zase další nevěstě.

Máte rádi moderní a designové kousky do bytu? Co si vyrobit obraz ze stabilizovaného mechu? Ozdobí každou místnost vašeho domova.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do vázy i do kytice