Nákupy

Zbavte se ho rychle


Často má člověk pocit, že je nemocný nonstop. Nachlazení na sebe nenechává dlouho čekat, a stačí chvilka neopatrnosti, a už kýcháte i vy. Některé respirační choroby se neustále točí v kruhu a lidé si nemoci pořád vzájemně předávají. Však to znáte, jakmile dáte dítě do školky, za pár dní ho máte doma i s rýmou a kašlem. Lidé nejsou zrovna dvakrát ohleduplní, a tak se nemoci neustále vrací. Školka a škola jsou místa, kde je vysoká koncentrace dětí, které jejich rodiče dávají do zařízení i nemocná. A problém je na světě, protože děti nakazí nejen rodiče ale i personál a další lidi okolo sebe. Výsledek je ten, že se s mnoha nemocemi setkáte i když se snažíte neonemocnět.

zázvorový čaj

Když to začne
Když se jen člověk nachladí, většina lidí začíná léčbu osvědčeným způsobem – různými horkými čaji s medem a citronem. Ideální je užívat čaj na nachlazení, který obsahuje nejen různé bylinky, které opravdu pomáhají bojovat proti nachlazení, ale i zázvor, který přímo působí protizánětlivě. Stačí čaje pít pár dní a budete zase jako rybička. Je ale důležité dávat pozor na čaje u těhotných žen a malých dětí, proto se vždycky raďte s lékařem či lékárníkem.

nemocná žena

Léčba nachlazení je jednoduchá, ale daleko horší je léčba jiných nemocí, které vyžadují například antibiotika. V takovém případě je klid na lůžku zcela stěžejní. Pokud jste onemocněli a netušíte co jste dostali za nemoc, je ideální si udělat domácí antigenní test, který vám napoví, zda máte covid nebo něco jiného. V případě horeček je dobré si dělat i CRP test, díky kterému zjistíte zda budou antibiotika potřeba. Usnadníte tak práci lékařům, kteří nebudou muset zbytečně dělat covid testy. Ať už chytíte cokoliv, snažte se nemoc nešířit, díky tomu budete méně nemocní i vy sami, protože snížíte šíření nemoci ve svém okolí a tak se k vám nemoc nevrátí hned.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zbavte se ho rychle